Kas ir “Vectēva dārzs”?

“Vectēva dārzs” ir vairākās paaudzēs mantotā lauku īpašumā, kuram šobrīd ir jau 100 gadu. Te saimnieko Ates ģimene – tētis Didzis, mamma Elana, dēliņš Gustavs, lauku ome Inita, rotaļīgā suņu meitene Mia un pelīšu mednieki – rudie runči Ansis un Rūdis.

Darbojamies visi kopā, katram ir savs darbiņš:  Didzis tandēmā ar Gustavu vairāk atbild par saimnieciskām lietām, Elana – par komunikāciju sociālajos tīklos un mājiņu uzkopšanu, kā arī viesu sagaidīšanu. Savukārt lauku ome palīdz pieskatīt dēliņu, kamēr darbojamies “Vectēva dārzā”, kā arī sagaida viesus, kad paši neesam uz vietas.

No idejas līdz sapņa piepildījumam

Jau kopš jaunības dienu gadiem kopā ar sievu vienmēr bijis dzinulis – īstenot kādu ideju laukos. Proti, ideja par laukiem bija, bet tā nebija konkrēta. Zīmīgajā 2020. gada pavasarī, kad pandēmija sasniedza Latviju, izlēmām dzīvot Rucavā. Laikā, kad bija ierobežotas iespējas kaut kur doties, tas nāca par labu mums visiem. Tā bija lieliska iespēja būt visai ģimenei kopā. Bijām priecīgi redzēt, cik daudz pozitīvā lauki var dot bērna attīstībai. Tā arī lēnām dzima ideja par brīvdienu mājiņām mana vectēva Jura stādītajā ābeļu dārzā.

Pienācis rudens un ražas laiks, tas vienmēr mūsu ģimenē ir ļoti darbīgs un strādīgs. No agra rīta līdz vēlam vakaram lasām vectēva stādītos un pašu audzētos ābolus, kurus pēcāk izspiežam sulās. Šajā procesā iesaistīti ir visi, mazais Gustavs ir vislielākais palīgs ābolu lasīšanā un sulas degustēšanā. Tieši ābolu vākšanas laikā vectēva ābeļdārzā dzimusi ideja par “Vectēva dārzu”. Vectēvs vienmēr vēlējies, lai nākamās paaudzes saimnieko dzimtas mājās.

Godinot viņa piemiņu, vēlējāmies logo un mājiņu nosaukumu veltīt tieši viņam.

LEADER un Altum atbalsts

2020. gada decembrī pieteicāmies projektu konkursam LEADER, kur saņēmām līdzfinansējumu idejas īstenošanai. Un jau 2021. gada 18. augustā turējām rokās mājiņu atslēgas.

Vēlamies teikt lielu paldies LEADER un Altum par iespēju īstenot šo projektu, bez jūsu atbalsta diez vai mums tas pašiem būtu izdevies. Paldies, ka uzticējāties un noticējāt mūsu idejai!

Lai viesojoties Rucavā

Tev būtu lieliskas brīvdienas!

(+371) 26853119
(+371) 26577086
“Attes”, Rucava, Rucavas pagasts
info@vectevadarzs.lv